گروه ایرانیان مقیم ونکوور- بریتیش کلمبیا کانادا

ونکوور (به انگلیسی Vancouver): شهری واقع در استان بریتیش کلمبیا در غرب کشور کانادا است و تورنتو در شرق کانادا. ونکوور بزرگترین شهر استان و یکی از سه شهر ممتاز جهان می‌باشد. خود شهر جمعیتی

در حدود 600.000 نفر دارد ولی کل فضای شهری اطراف در حدود 2/2 میلیون نفر ساکن دارد که آنرا به سومین شهر پر جمعیت کانادا و پرجمعیت‌ترین در غرب کانادا مبدل ساخته‌است. این شهر در بدو احداث در سال 1886 فقط هزار نفر جمعیت داشت اما در سال 1911 جمعیت آن به 100.000 نفر رسید.

ونکوور به همراه شهر مجاور Whistler میزبان بازیهای المپیک 2010  بود. بریتیش کلمبیا به انگلیسی ( British Columbia) به فرانسوی: la Colombie-Britannique غربی‌ترین استان کانادا است که مرکز استان ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است.

لینک عضویت در گروه ایرانیان ونکوور

جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

  • این مجموعه متعلق است به افراد مقیم کانادا است.
  • تجربيات زندگی در شهر شما. ( مایحتاج و ملزومات زندگی )
  • کمک در امر آشنایی با شهر و مکان‌ها. ( رستوران‌ها، کافه‌ها، مارکت‌ها و مکان های تفریحی )
  • پیدا کردن مسکن. ( خرید، فروش و اجاره )
  • آشنایی با برنامه‌ها و اجتماعات ایرانیان. ( برنامه های تفریحی، ورزشی، میتینگ‌های دوستانه )
  • هزینه‌های زندگی.

تحصیل ونکوور کانادا

این استان دارای سیستم آموزشی دولتی مورد تایید جهان می‌باشد.
در کانادا تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم می‌توانند تا 20 سالگی
و تا سقف انتهای دبیرستان از تحصیلات رایگان دولتی استفاده کنند.
از هزینه مالیات دوره‌های متنوع آموزشی از جمله مدارس بومی، ملیتی و دوره‌های فرانسوی،

دوره‌های هنرهای زیبا، ورزش و دوره‌های فنی برگزار می‌شود.
دانش آموزان این استان محدودیت جغرافیایی ندارند و می‌توانند در هر جای استان که
بخواهند به طور رایگان تحصیل کنند. در پایه 10، 11 و 12 دانش آموز پس از گذراندن امتحانات استانی می‌تواند فارغ التحصیل شود.
 
این استان 1900 برنامه آموزش عالی در 26 موسسه آموزش عالی ارائه می‌دهد. در این استان 6 دانشگاه، سه کالج دانشگاه (با ارائه دوره کارشناسی ارشد اغلب در رشته‌های تخصصی، دوره‌های فنی، مهارت آموزی) و 12 کالج وجود دارد. شهریه متوسط یک سال تحصیل 4800 دلار می‌باشد که 15- 10  درصد بیشتر از متوسط کانادا است. البته برنامه‌های بورسیه و اعطای وام نیز برای دانشجویان وجود دارد.
 
از دانشگاه‌های تراز اول این استان می‌توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزرو دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد که جذب کننده محققین و دانشمندان سراسر جهان می‌باشد. چندین برندهٔ جایزه نوبل پزشکی، فیزیک و اقتصاد، فارغ التحصیل دانشگاه بریتیش کلمبیا هستند. سطح علمی این دانشگاه‌ها کمک شایانی به شکوفایی اقتصاد استان می‌کند.