کانال تلگرامی برای مهاجرت به کانادا

جهت عضویت لطفا اینجا را کلیک کنید

این مجموعه جهت آشنایی به امور مربوط به مهاجرت به کانادا،اخذ اقامت دائم، ویزای تحصیلی کانادا،پذیرش از دانشگاههای کانادا،ویزای توریستی کانادا و … تشکیل شده است

اگر در کانال سوال خود را پیدا نکردید میتوانید در گروه مهاجرت کانادا بپرسید تخصصی و رایگان به شما پاسخ داده میشود

الزامات مهاجرت به کانادا چیست؟

علاوه بر آن ، سه ویژگی دیگر نیز وجود دارد که یک فرد باید داشته باشد تا واجد شرایط مهاجرت در دسته کارگر ماهر باشد.
اولین سطح حداقل تجربه کار است. یک کارگر ماهر باید حداقل یک سال کار مداوم تمام وقت (یا معادل آن را به صورت پاره وقت) داشته باشد.

4 نوع مهاجرت کانادا کدامند؟

برای شروع ، بیایید به چهار نوع وضعیت مهاجرت موجود بپردازیم: شهروندان ، ساکنان ، افراد غیر مهاجر
و بدون مدارک. خصوصیات هر وضعیت در زیر توضیح داده شده است. اینها افرادی هستند كه یا در آمریكا متولد شده اند
یا پس از سه یا پنج سال به عنوان اقامت دائم “طبیعی” شده اند.

آیا مهاجرت در کانادا خوب است؟

مشاغل در کانادا نیز بسیار زیاد است زیرا این کشور فرصت های شغلی بی شماری را برای مهاجران ماهر و ماهر فراهم می کند.
حداقل دستمزد کانادا از اول اکتبر 2015 به 10.50 دلار افزایش می یابد. …
همچنین محدودیتی برای خدمات شغلی ندارد زیرا به ساکنان اجازه می دهد در هر نقطه ای از کانادا زندگی و کار کنند

برای چه برنامه های مهاجرتی می توانم درخواست کنم؟

ما یک ابزار آنلاین داریم به نام  Come to Canada . این به اتباع خارجی کمک می کند تا دریابند که آیا واجد شرایط درخواست  مهاجران ،  بازدید کنندگان ،  کارگران  یا  دانش آموزان  در کانادا هستند.

این ابزار شما را از طریق برخی سؤالات در مورد سابقه شخصی و شخصی شما راهنمایی می کند. با توجه به پاسخ ها و وضعیت شما ، آن را به شما می دهد:

 • لیستی از گزینه ها؛ و
 • دستورالعمل های مرحله به مرحله در مورد نحوه اعمال.

ابزار Come to Canada فقط برای مرجع است. براساس پاسخهای شما هیچ تصمیمی در مورد مهاجرت گرفته نمی شود. در صورت انتخاب درخواست ، یک افسر مهاجرت درخواست کامل شما را براساس قانون مهاجرت کانادا بررسی می کند. نتایج شما از این ابزار هیچ تأثیری در تصمیم آنها نخواهد داشت.

اگر ممکن است به عنوان بازدید کننده ، کارگر یا دانشجو واجد شرایط باشید می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. این ابزار شما را به حساب خود هدایت می کند ، جایی که می توانید یک حساب کاربری بسازید و برنامه آنلاین را پر کنید. همچنین ممکن است گزینه تکمیل یک برنامه کاغذ را داشته باشید.

اگر ممکن است واجد شرایط مهاجرت دائم در زیر Express Entry شوید ، باید بصورت آنلاین اقدام کنید (مگر اینکه به دلیل ناتوانی نتوانید). این ابزار شما را به حساب خود هدایت می کند ، جایی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید و می توانید برنامه آنلاین را پر کنید.

اگر شما ممکن است واجد شرایط مهاجرت به طور دائم تحت هر برنامه دیگر، شما باید یک مقاله ارائه  برنامه .

بررسی اجمالی مهاجرت به کانادا

مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ، مرجع مهاجرت فدرال کانادا ، سالانه 300000 مهاجر به کانادا ، عمدتاً تحت کلاس اقتصادی و کلاس اتحاد خانواده را می پذیرد .

کلاس اقتصادی کانادا

افراد حرفه ای و کارگر ماهر که مایل به دنبال اقامت دائم در کانادا هستند ، باید یک احتمال قوی برای اقتصادی شدن در کانادا را نشان دهند. به همین دلیل است که عوامل اصلی انتخاب کلیه برنامه های اقتصادی عبارتند از: آموزش مناسب ، تجربه کار در یک شغل پر تقاضا و توانایی های زبانی در یکی از زبانهای رسمی کانادا.

IRCC برنامه های مهاجرت کارگران ماهر فدرال کانادا را با استفاده از سیستم Express Entry مدیریت می کند . براساس این سیستم ، متقاضیانی که معیارهای اصلی را رعایت می کنند نمایه آنلاین را در زیر یکی از 3 برنامه مهاجرت فدرال کانادا ، برنامه آنلاین وارد استخر اکسپرس ، که به عنوان یک ابراز علاقه شناخته می شود ، ارائه می دهند:  برنامه  کارگر ماهر فدرال ، تجارت ماهر فدرال ،  کلاس تجربه کانادا ، یا یک برنامه مهاجرت نامزد استان های شرکت کننده .

پروفایل نامزدها در استخر بر اساس یک سیستم جامع رتبه بندی ، در مقابل یکدیگر قرار می گیرد . نامزدهای بالاترین رتبه برای دعوت به درخواست اقامت دائم تحت تساوی منظم در نظر گرفته می شوند . داوطلبانی که دعوت به درخواست می کنند باید سریعاً طی یک تأخیر نسبتاً کوتاه ، درخواست کاملی را ارائه دهند. دولت قصد دارد تا پرونده ها را فقط در 6 ماه انجام دهد.

استان کبک برنامه های مهاجرتی خود را با کارگر ماهر کبک و کلاس تجربه کبک مدیریت می کند .

علاوه بر این ، کلاس اقتصادی شامل برنامه های مختلف تجاری و مبتنی بر سرمایه گذاری است.

برخی از برنامه مهاجرت تجاری ارائه پذیرش دائم به کانادا مانند برنامه گذار مهاجر کبک (QIIP) ،  برنامه کارآفرین کبک ،  کبک خود اشتغال از  فدرال سرمایه گذار مهاجر سرمایه (IIVC) برنامه و  برنامه فدرال راه اندازی ویزا .

در همین حال ،  برنامه های کارآفرین نامزد استان یک روند دو مرحله ای را برای اقامت دائم دنبال می کنند: متقاضیان در صورت برآورده کردن شرایط برنامه ، ابتدا توسط یک استان انتخاب و یا معرفی می شوند. براساس آن انتخاب یا نامزدی ، آنها می توانند برای اقامت دائم به تابعیت و مهاجرت کانادا مراجعه کنند.

مهاجران ثروتمند ثروتمند نیز می توانند طبق سیاستهای فدرال “صاحب اپراتور” ، ویزای جدیدی را در کانادا خریداری یا تأسیس کنند و واجد شرایط ویزای کار موقت باشند . پس از گذشت مدت زمانی ، متقاضیان واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط بودن برای ارائه درخواست اقامت دائم تحت برنامه کلاس استانی نامزد استان یا تحت سیستم Express ورود هستند.

کلاس خانواده کانادا

تحت کلاس اتحاد خانواده ، سیاست های فعلی حمایت مالی باعث تقویت اتحاد در کانادا شهروندان کانادایی و اقامت دائم با نزدیکانشان می شود.

بستگان واجد شرایط تحت برنامه های حمایت مالی شامل موارد زیر هستند:

 • همسر ، شریک زندگی عادی یا شریک زندگی زناشویی 18 سال و بالاتر
 • یک کودک وابسته به ازدواج نکرده زیر 22 سال؛
 • پدر و مادر یا مادربزرگ و پد ربزرگ؛
 • خواهر و برادر یتیمی ، خواهرزاده ، خواهرزاده یا نوه ، مجرد و کمتر از 18 سال. یا هر بستگان دیگری که در آن حامی هیچ یک از بستگان یا اعضای خانواده فوق ، در کانادا یا خارج از کشور وجود ندارد.

IRCC ویزای ویژه ای را برای والدین و مادربزرگ ها و مادربزرگ ها که مایل به دیدار عزیزان خود هستند ، به نام والدین و مادربزرگ ها و پدربزرگ های سوپر ویزا ایجاد کرده است . این ویزای بازدید کننده چند وروده به مدت 10 سال است که به دارنده اجازه می دهد تا بدون خروج از کشور ، تا دو سال در کانادا بماند.

الزامات مهاجرت به کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا – کارگر ماهر فدرالیک سال تجربه کار تمام وقت در شغل مقدماتی. قادر به دستیابی به 67 امتیاز یا بالاتر بر اساس معیارهای ارزیابی (سن ، تحصیلات ، مهارتهای زبانی ، تجربه کار ، سازگاری)

پس از ورود به کانادا

کارهایی که باید فوراً انجام شود پس از ورود به کانادا

تعدادی کار وجود دارد که شما باید به محض ورود به سال قبل از میلاد انجام دهید. لیست زیر به شما کمک می کند تا خدمات و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و کمک ، حتماً با راهنمای تازه واردان بریتیش کلمبیا مشورت کنید .

 • از آژانس خدمات تسویه حساب اطلاعات و پشتیبانی بگیرید.
  • خدمات تسویه حساب
 • مکانی برای خرید یا اجاره پیدا کنید.
  • WelcomeBC.ca: مکانی برای زندگی پیدا کنید 
 • ترتیب دهید تا هویت خود را دریافت کنید. برای کار در سال قبل از میلاد به یک شماره بیمه اجتماعی (SIN) و کارت خدمات BC نیاز دارید تا خدمات درمانی و سایر خدمات را دریافت کنید. همچنین ممکن است بخواهید برای گواهینامه رانندگی BC متقاضی شوید.
 • برای برنامه خدمات پزشکی (MSP) ثبت نام کنید تا بتوانید به پزشک مراجعه کرده یا به سایر خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی پیدا کنید.
  • WelcomeBC.ca: برنامه خدمات پزشکی 
 • حساب بانکی باز کنید.
  • WelcomeBC.ca: مدیریت پول خود را 
 • فرزندان خود را برای مدرسه ثبت کنید و درمورد آموزش عمومی ، بعد از متوسطه و آموزش پایه بزرگسالان در سال قبل از میلاد بیاموزید
  • WelcomeBC.ca: آموزش در سال قبل از میلاد 
  • آموزش ابتدایی بزرگسالان